KÚPALISKO, AKÉ SI PEZINOK ZASLÚŽI

Autor: Jozef Chynoranský | 16.10.2018 o 12:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  248x

V Pezinku máme kúpalisko na sídlisku Sever. Jeho voda poskytuje príjemné osvieženie počas horúcich dní deťom aj dospelým. Kapacitne však bohužiaľ nestačí pokrývať potreby mesta ako je to naše, s takmer 25 tisíc obyvateľmi.

Rovnako úroveň a pestrosť služieb je len obmedzená. Nie vždy to však bolo tak – Pezinčania sa ešte pred pár rokmi mohli tešiť aj z väčšieho letného kúpaliska priamo v centre mesta, vedľa Zámockého parku.

Bez neho dnes mnohí Pezinčania počas letných mesiacov cestujú za vodným oddychom do iných miest, alebo dokonca krajín – od Bratislavy až po Rakúsko či Maďarsko. Ja však verím, že Pezinok si zaslúži vlastný priestor pre letné rodinné výlety k vode.

Mať veľké kúpalisko vo vlastnom meste je komfortnou možnosťou pre jeho obyvateľov, z pohľadu rodín šetrí čas aj peniaze a rozširuje možnosti ako tráviť voľný čas v dostupnej vzdialenosti od vlastného domu. Je to priestor, ktorý využijú všetky generácie, najmä pokiaľ budú jeho služby kvalitné a pestré.


Samozrejme, mestské kúpalisko vyžaduje investíciu zo strany mesta, finančnú aj organizačnú. Dlhé roky som mal na starosti správu kúpalísk v Bratislave a práve bohaté skúsenosti z tohto postu mi dnes umožňujú plánovať uvážene. Verím, že mesto má na to, aby jeho obyvatelia nemuseli cestovať za jeho hranice vždy, keď zatúžia po osviežení v letných horkách. 


Spravme si mesto, ktoré nás spája.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?