KÚPALISKO, AKÉ SI PEZINOK ZASLÚŽI

Autor: Jozef Chynoranský | 16.10.2018 o 12:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  253x

V Pezinku máme kúpalisko na sídlisku Sever. Jeho voda poskytuje príjemné osvieženie počas horúcich dní deťom aj dospelým. Kapacitne však bohužiaľ nestačí pokrývať potreby mesta ako je to naše, s takmer 25 tisíc obyvateľmi.

Rovnako úroveň a pestrosť služieb je len obmedzená. Nie vždy to však bolo tak – Pezinčania sa ešte pred pár rokmi mohli tešiť aj z väčšieho letného kúpaliska priamo v centre mesta, vedľa Zámockého parku.

Bez neho dnes mnohí Pezinčania počas letných mesiacov cestujú za vodným oddychom do iných miest, alebo dokonca krajín – od Bratislavy až po Rakúsko či Maďarsko. Ja však verím, že Pezinok si zaslúži vlastný priestor pre letné rodinné výlety k vode.

Mať veľké kúpalisko vo vlastnom meste je komfortnou možnosťou pre jeho obyvateľov, z pohľadu rodín šetrí čas aj peniaze a rozširuje možnosti ako tráviť voľný čas v dostupnej vzdialenosti od vlastného domu. Je to priestor, ktorý využijú všetky generácie, najmä pokiaľ budú jeho služby kvalitné a pestré.


Samozrejme, mestské kúpalisko vyžaduje investíciu zo strany mesta, finančnú aj organizačnú. Dlhé roky som mal na starosti správu kúpalísk v Bratislave a práve bohaté skúsenosti z tohto postu mi dnes umožňujú plánovať uvážene. Verím, že mesto má na to, aby jeho obyvatelia nemuseli cestovať za jeho hranice vždy, keď zatúžia po osviežení v letných horkách. 


Spravme si mesto, ktoré nás spája.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?